View Single Post
Old 17 Oct 2012, 18:03   #44
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Experiente neplacute cu festivalul asta care nici n-a inceput . Pe la 4 ajung la Elvira si dau peste o tanti roscata la ghiseu . O intreb de program si-mi da doua pagini xeroxate cu filmele .Erau numai filmele care rulau la Elvira si incercam sa-mi aduc aminte in ce zile ruleaza la Studio sa stiu cum sa le intercalez .Incercuiesc eu acolo niste filme si pe urma o intreb de bilete daca mai sunt .
-Mai sunt pentru ca inca nu s-au pus la vanzare
-Pai as vrea si eu vreo 2 bilete .Sa va spun zilele??
-Nu pentru ca inca nu am inceput sa vindem Veniti pe la 5-6 .
La plecare tanti ma lasa si fara copia pe care bifasem eu filmele .Era singura copie.
Plec asa usurel spre Studio si pe drum sun niste hahalere sa le aduc cu mine la festival .Ca un facut toti se dau loviti ( munca ,sefu',nevasta ,s.a.) .Ajung la Studio si vad ca aici nu aveau nici macar paginile alea de la Elvira ,programul fiind lipit in geam langa casa. Erau doar doua persoane la coada dar tipa din fata mea avea o mica listuta si ii dicta casierei .Erau vreo 4-5 zile si tipa cumpara cate 5-6 in fiecare zi .Incerca sa gaseasca si locuri bune desi la unele filme (Killing them Softly ) alea din spate si de la mijloc erau date si mai erau 2-3 randuri in fata .
Cat cumpara tipa la greu pentru tot caminul (firma) ma scarpin in buzunar si dau doar de vreo 20 lei ,cardul fiind uitat acasa. Mi-am luat coada la spinare si am tulit-o sictirit de mine si de festivalul asta . Sunt deja resemnat si daca apuc sa vad ceva bine daca nu asta e.

Varule se potriveau mai bine cu programul meu filmele de la Studio.

Last edited by bremen1980 : 17 Oct 2012 at 18:36.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif