View Single Post
Old 29 Jul 2012, 21:51   #49
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,622
In primul rand de unde pana unde ai ajuns tu la concluzia ca urasc arta? Pana acum termenul de Arta a fost folosit cu un anumit sens aici, si chiar tu ai acceptat asta cu formularea ARTA. Sunt sigur ca stii la ce ma refer.
Da, daca interpretezi lucrurile asa, poate sa fie vorba si de religie in filmul asta desi pentru mine multe din lucrurile pe care le-ai spus in postul tau sunt prea speculative. SI nu m-am legat de partea asta pentru ca mi s-a parut ca de abia pe la sfarsit incepi sa explici de ce e asta "film religios". Anyhow, nu ma mira ca inca un user ti-a imbratisat punctul de vedere.
Pai eu n-am zis nicaieri ca vreau sa vad filme cu floricele si curcubeie. Dimpotriva, sunt destule filme cu sinucigasi care imi plac (Le Feu Follet de exemplu, sau, si mai bine, A Taste Of Cherry din care se inspira atat si filmul asta in questul lui pt. statutul de film de ARTA. ).
Sa imi ilustreze o lume intunecata, dar nu sa insiste pe chestiile inedite pe care le-am tot enumerat de dragul faptului ca sunt nasoale si scarboase si fac filmul mai special.
LE: cel putin m-ai scutit de efortul de a-i raspunde lui Marcus.
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif