View Single Post
Old 09 May 2012, 10:21   #4297
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by iiii:
libe... eu inteleg ce zici tu... dar omiti ce facurati la javre anu trecut, cand nu intra pe stadion decat cei cu buletin de bucuresti. de ce nu mentionezi si aspectul asta?

păi, dacă e până acolo, hai să ne uităm şi în curtea vecinului. că eu am dat ieri 30 de lei pentru un meci care nu a existat. chiar glumeau suporterii la sfârşit că poate dacă am fi dat 90 de lei, vedeam tot meciul. aşa, nu am văzut decât 30 de minute. mai mult am stat în faţă să ne pipăie perverşii ăia.

Quote:
in alta ordine de idei, U cluj are 52 de sezoane in primul esalon, pe cand CFR 16! aici ce mai zici?

e irelevant. dacă ţii cu o echipă, ţii indiverent unde e. şi în altă ordine de idei, de câte ori o câştigat U cupa şi de câte ori CFR?

Quote:
si iti mai zic eu una, daca bozgoru de arpad si nenorocitu de muresan, lasa echipa... o sa ajungeti ca unirea urziceni... asa ca mai lasa-ne tu pe noi cu moralitatea in fotbal, mai ales cu o echipa promovata recent.

din nou, irelevant. majoritatea suporterilor CFR-işti sunt suporteri încă de dinainte să ajungă CFR în prima ligă. şi vor fi în continuare chiar dacă e mureşan sau arpad la conducere.

Quote:
si ca sa iti mai dau un exemplu concret : look la galeria cfr-ului de la promovare...multa lume.. euforie, deoarece cluju reavea echipa in primul esalon. apoi treptat , treptat, treptat "fanii" s-au imputinat.

aici e altă poveste. suporterii sunt tot atâţia dar mulţi au mai renunţat să vină la stadion tocmai din cauza celor ca "U". când ai copii şi famillie, mai ales în România unde stadioanele sunt teren minat la un moment dat te scârbeşti şi nu mai rişti să ajungi la UPU.


Quote:
dar sa nu uitam ca , echipa de traditie a clujului e U.

acum să te întreb eu ceva. ce tradiţie promovează U la Cluj? cea a pumnului?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif