View Single Post
Old 26 Mar 2012, 16:06   #3189
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Originally Posted by cosmin742000:

1 Eu la toate filmele de pana acum am trimis NUMAI capturi cu playerul cum de altfel au trimis TOTI cei care au trimis poze .altfel de unde poze din filme? de pe google? si alea cum s-au facut? Raspuns tot cu playerul..TOATE pozele trimise de mine corespund cerintelor din regulament : In regulament nu scrie nicaieri , dupa cum vezi ca nu e voie cu , capturi facute cu playerul.
User-ul "fresie" cel mai mare contributor wiki (imagini) a sesizat acelasi lucru cu luni in urma si AlexM a discutat pe forum despre asta. Si ea punea aproape exclusiv capturi in perioada aia. Pana la urma a inteles ca nu suntem de acord ca Cinemagia sa se transforme in depozit de poze de calitate proasta, doar de dragul de a avea... Atunci AlexM, care modereaza sectiunea de poye prin wiki, a insistat ca fiecare trebuie sa incerce sa puna fotografii, iar in cazul filmelor foarte vechi, unde nu prea se gasesc (desi adesea se gasesc si la alea daca intr-adevar cauti atent) se accepta si capturi. De atunci, fresie nu a mai pus deloc capturi, ci fotografii (chiar foarte bune), astfel ca nu am prea mai avut ce sa reprosam contributiilor ei si am acceptat si acceptam in continuare aproape tot din ce uploadeaza ea.

cosmin742000, tu ai uploadat, pe langa postere (pe care le acceptam), pachete mari de capturi de la filme la care se gasesc in mod sigur fotografii pe net! Ai incercat, de exemplu outnow.ch? Avem suficienta experienta in evaluarea uploadurilor prin wiki ca sa ne dam seama cand un film are sau nu are imagini pe google; asa ca, bineinteles, respingeam galeriile tale (fara sa te penalizam) cand ne dam seama ca s-ar gasi fotografii pe net pentru filmul respectiv.



Originally Posted by cosmin742000:
2 Bun inteleg ce vrei tu sa zici , Dar de unde poze cu actori din filme vechi , care , unii dintre ei , putini e drept , au profil pe cinemagia , fara poze nici pe cinemagia nici pe google , nicaieri(poate doar in albumul de familie), si cu care eu as fi putut trimite poze din filme , care poze NIMENI nu s-ar fi prins ca sunt din filme ( ma pricep) dar eu sunt cinstit ( a se citi fraier) si respect regulamentele oricat de stupide ar fi?.Zic ca NIMENI nu s-ar fi prins pentru ca am vazut sute de poze cu actori luate din filme si urcate pe cinemagia , care se vede de la o posta ca sunt luate din filme.(In cazul meu nici eu nu m-as prinde ca sunt din filme)
Da, la unii actori (in special din generatii vechi) au mai intrat poze din filme (unele exista in fisele actorilor dinaintea implementarii sitemului wiki), dar asta nu modifica regula, nu inseamna ca userii pot uploada la galeria unui actor imagini dintr-un film. Pur si simplu nu acceptam asta.


Originally Posted by cosmin742000:
4 Uite cateva exemple de limbaj vertical si intelectual la Liviu:
in continuare consider ca Liviu este un moderator ok. Exemplele tale nu il incrimineaza in nicun fel
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif