View Single Post
Old 24 Mar 2012, 09:23   #2778
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
Sergiu, eu stiu ca sunt facturile acolo, dar eu vreau si cred ca am dreptul sa le primesc eu. Fiindca altfel uit sau intarzii. Mie imi vin facturile, le prind de frigider si ma duc si le platesc zilele urmatoare. RDS-ul neavand factura nici nu pot sa il platesc decat la ei la casierie - ceea ce nu e departe, dar nu mi-e deloc in drum. Si oricate variante as avea sa citesc factura pe net, nu e normal - obligatia mea e sa imi platesc factura la timp, corect, dar si obligatia lor este sa imi emita MIE PERSONAL aceasta factura; iar daca nu o fac, poate ca e normal sa mai intarzii din cand in cand asa ca macar sa nu mi-l taie asa cu una cu doua... Ca mi-am platit tot timpul facturile in luna urmatoare cel tarziu - pana la urma imi aminteam. Am vrut de mai multe ori sa sun la Protectia consumatorului (OPC) dar de obicei nu eram acasa cand ma enervam si nu aveam datele de pe contract (not to mention ca abia ieri au pus un nr. pe contractul meu). Ieri insa eram cu toate la mine si am sunat la OPC atat la nr. verde, cat si la OPC TImis, insa se pare ca aveau vineri foarte scurta fiindca am sunat in jur de 14 si nu a raspuns nimeni, desi am insistat. Oricum de data asta chiar sun.

Flavio, pana la urma la varianta asta m-am gandit si eu numai ca nu stiu sigur daca netul se va ridica la calitatea dorita. Noi stam in suburbii, la casa si nu cred ca ofertele de net pe-acolo sunt prea variate, n-am auzit pana acum decat de o varianta. Dar ma voi interesa si pana la urma o sa aleg alta varianta fiindca nu imi place deloc sistemul asta de la RDS....
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif