View Single Post
Old 28 Jun 2011, 12:55   #1337
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Originally Posted by dragonfly_drk:
mai ales cand ai investit o gramada de timp in niste oameni care aveau nevoie de ajutor, de un sfat, de un umar, iar apoi, cand s-au vindecat, te-au uitat
E sanatos sa nu ajuti oameni cu sentimentul ca ti se cuvine ceva in schimb, parerea mea . Eu spre exemplu am gasit satisfactia atunci cand ajutorul meu a contat si asta mi-a fost de ajuns. Intr-adevar ideea ca nu toti apreciaza ce faci poate fi putin trista, dar nu cred ca e un motiv solid sa te darami.
Cu singuratatea.. e bine sa inveti ca teama de singuratate sa nu te faca sa faci alegeri care nu te definesc si sa deschizi ochii pentru ca pun pariu ca sunt totusi oameni care iti pot fi alaturi indiferent de tipul de relatie la care te gandesti.
Cred ca trebuie sa mai cresti un pic si totul o sa fie bine . Ti-am mai spus eu... toti avem si momente proaste, trebuie sa-ti insusesti o mica arta in a le lasa sa treaca si da-le dracu ca sa supravietuiesti. Valabil si pentru mine fir-ar, ca-mi vine sa ma dau cu capul de pereti la ce zi am azi.
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif