View Single Post
Old 20 Jun 2011, 11:21   #3
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
M-am uitat weekendul asta la trei filme cu comentariul echipei de realizatori
Ice Age - Comentariu de la regizor si cinematograf. Foarte tehnic au intrat in detalii despre cum au realizat animatia mai mult, dar macar am aflat mai multe despre Skrat si despre diferitele schimbari prin care a trecut scenariul. Diego was supposed to stay dead.

Toy Story - Regizori, scriitori, directori de imagine si producatori, toti au participat la acest comentariu foarte haios si totusi destul de tehnic. Mi-a placut modul in care au intrat in detalii in legatura cu de unde le-a venit ideea sa includa anumite jucarii, si cat de mult s-a lucrat la acest film ca sa fie succesul. Comentarii de genul asta iti demonstreaza de ce Pixar must be one of the greatest places in the world to work at.

X-men 2 - Comentariul lui Byran Singer si al directorului sau de imagine. Tot destul de tehnic, dar dintre astia doi, directorul de imagine este cel mai amuzant in mod paradoxal. Are un umor foarte foarte sec, si ii mai servea lui Singer cate o replica de te prapadesti de ras. Singer in schimb e mai timid asa dar tot a fost interesant sa-l auzi vorbind despre ceea ce ramane probabil unul dintre cele mai tari filme ale carierei sale si unul dintre filmele de referinta pentru valul nou de comic based stuff. In plus, foarte multe chestii geniale din film au fost accidente fericite. Gen Daniel Cudmore (Colossus) pe care l-a gasit un asistent de productie intr-o sala de fitness si i-a zis ca ar trebui sa joace in filmul lor.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif