View Single Post
Old 14 Jun 2011, 18:56   #39
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
si de ce nu am fi, ma rog, pe pozitii egale...? pentru ca eu am o varsta si tu alta, asta nu inseamna ca eu nu am voie sa imi dau cu parerea sau nu putem avea un dialog... si chiar nu vad unde e off-topicul, ca in fond despre swing am vorbit pana acuma nu despre ceapa uscata... in fine, chiar ma enerveaza cand unii oameni considera ca detin adevarul absolut doar pentru ca au o anumita experienta de viata, fara sa se gandeasca la faptul ca fiecare traieste in adevarul propriu si pentru fiecare varsta e valabil alt adevar, alte sentimente, ganduri, emotii... si asta nu inseamna ca eu nu am dreptate sau ca tu gresesti.... pur si simplu sunt doua opinii diferite si fiecare si le asuma.

daca iau partea swingului asta nu inseamna ca il practic sau ca ma atrage in vreun fel... eu incerc doar sa ii inteleg pe cei care il practica... si nu sa ii compatimesc, ci pur si simplu sa imi dau seama ce gandesc. unii dintre voi ati spus ca e o poarta spre deschidere si cei care practica sunt open-minded... altii ati spus ca cei care se ocupa cu asa ceva, au probleme la mansarda... intr-un final, cred ca adevarul e undeva la mijloc... o combinare intre cele doua.

sau poate, pur si simplu chestia asta ne depaseste cu totul si nu suntem in stare sa o intelegem in profunzimea ei...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif