Thread: "Inception"
View Single Post
Old 29 Dec 2010, 00:46   #418
mirkea
Junior
 
mirkea
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 53
Originally Posted by Liviu-:
Uita-te mai atent la ce parte am dat quote, ca n-am ales numai partea aia degeaba. Cat despre ce ai raspuns tu sunt de acord intr-o anumita proportie, dar, din pacate, filmul a tinut 2 ore si jumatate asa cum a fost.

Intocmai. Filmul deja e destul de lung ce-ar mai fi stricat incat 10-15 minute in plus?

Originally Posted by Liviu-:
Daca era sa se mai puna accentul si pe celelalte personaje mai mult cine ar fi rezistat in cinematograf? In plus ce s-ar fi putut releva despre celelalte personaje? Viata de studentie a lui Ariadne? Viata de afaceri a lui Saito? Fisher, Yusuf? Singurii care poate ar fi meritat mai multa atentie erau Arthur sau Eames.

Exact de Arthur si Eames vorbeam.


Originally Posted by Liviu-:
Originally Posted by mirkea:
N-am zis ca e banal. Am zis ca ar fi putut fi exploatata mai bine. MARE diferenta.

Scuze, greseala mea ca n-am citat ce parte anume era vizata. Ma refeream la "Plus ca daca e sa tii cont de cata lume a fost data pe spate de filmul asta e clar ca au facut-o pentru ca l-au inteles".

Evident ca marea majoritate au inteles inteles idea de baza si nimic mai mult si cu asta revin la citatul de la care am plecat care mi se pare ca contine o doza mare de adevar. Filmul e o abatere de la norma hollywoodiana de blockbusterele care isi trateaza publicul ca pe niste idioti (si publicul nu se mai satura de asta). Nu ma indoesc ca sunt destui care au placut Inception tocmai pentru asta: ca i-au facut sa se simta destepti, ca au inteles filmul ala "despre care toata lumea spunea ca e foarte complicat".
mirkea is offline   Reply With Quote sendpm.gif