View Single Post
Old 05 Dec 2010, 00:50   #168
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by dooma:
muzica de club e muzica de club. iti place, bine, nu-ti place, ai N cluburi cu muzica retro, rock, soft, slow, populara, indiana, fiecare ce prefera. insa muzica electronica elevata exista, si nu am sa dau exemplele clasice pe care le dau toti, gen Vangelis sau Jean Michel Jarre. am sa iti atrag atentia ca nume precum Underworld, Orbital, Chemical Brothers sau Bedrock faceau muzica de dans si nu numai, cand tu n-aveai voie in fata blocului, cu atat mai putin in club.

ps: am observat, in multe topicuri, ca esti mereu gica-contra, plus ca ai falsa si nerusinata impresie ca detii adevarul absolut. desi, dupa aberatiile nefondate aruncate in acest topic, se pare ca nu e deloc asa, ba dimpotriva, esti un diletant in toate domeniile unde te arunci in polemici.

auditie placuta !

http://www.youtube.com/watch?v=K7Pts7AljZQ

Calm, prietene.

1. Am zis ca nu imi place muzica de club. Nu am voie sa zic asta? Am zis ca detin recordul la cluburi frecventate pe noapte?

2. Ce argumente de rahat! "X facea muzica dinainte sa te nasti tu" Asa si? E vina mea? imi cer scuze ca m-am nascut mai tarziu.

3. Deci, eu am zis ca muzica de club e naspa si dansul aferent e, de cele mai multe ori, semi-oligofren. Tu ma contrazici cu X, ale carui piese nu au avut parte de boxele din Bamboo, imi spui ca sunt 'nspe mii de alte cluburi (da, sunt, insa eu vorbeam despre muzica, nu despre in care club auzi maria ciobanu) si, cireasa de pe tort, mi-ai reprosat ca sunt tanar, multumesc ca ma consideri tanar. In alta ordine de idei, pe aceeasi lungime de unda sa fim si noi? Daca se poate.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif