Thread: Oscar, 2011
View Single Post
Old 08 Oct 2010, 23:08   #20
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ya, me too... pana vine unu si ma calca pe coada. in fine. nu am nimic cu omu si nici cu nickul lui. doar ca deh, in fine. poate am fost prea recalcitranta. se mai intmapla uneori. oricum, pana la cearta mai este mult si bine. si nici nu o sa se ajunga acolo. sunt lucruri mult mai importante de dezbatut in afara de parerile personale.

uite, eu de exemplu vad Oscarul ca pe o modalitate de informare a publicului asupra filmelor/actorilor/regizorilor buni. vad ca a castigat cutare, deci trebuie sa fie un film bun. desigur, sunt si unele exceptii in care oricate premii ar castiga un film, daca il vad, exista posibilitatea sa nu imi placa. ce ma deranjeaza cel mai mult e ca se face foarte multa (prea multa) publicitate acestor genuri de evenimente. reactiile de genul, "actrita cutare a fost stralucitoare pe covorul rosu in noua sa rochie marca versace", ma lasa rece. e nasol cum un astfel de eveniment a fost transformat intr-o parada de moda. si desigur, mai sunt si barfele : "vaaaiii, ai vazut cu cine s-a infatisat x pe covor?" buf, prima pagina a tabloidelor. hai sa fim seriosi. pe majoritate nu ii intereseaza aspectele astea. vor sa vada shoul pentru filme si nu pentru viata personala a actorilor. cand ii vezi cat sunt de fitzosi si cum isi etaleaza avutia prin tot felul de accesorii si haine, mai ca iti vine sa schimbi canalul.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif