View Single Post
Old 05 Oct 2010, 01:02   #256
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by danonino:
................

Glumeam ( in caz ca cineva avea impresia ca vorbeam serios). Casatoria e inutila si dezavantajoasa.

Nu e inutila, dar nici obligatorie. It's just a sheet of paper after all, nu o sa iti iubesti mai mult perechea doar pentru ca acum sunteti legati...legal. Dezavantajoasa pentru cine ? Pentru mirele care o sa ii cumpere miresei rochia...printre altele ?

Quote:
sau poate chiar experienta de viata ma fac sa fiu de principiul ca o casatorie din interes nu e tocmai benefica pentru fericirea a doua persoane...

Deppinde daca e interes reciproc , pentru ca intr-o asemenea casatorie, cele doua persoane isi pot cauta fericirea in alta parte daca nu o gasesc acasa, fara sa simta vreun sentiment de vinovatie, contrar cazului casnicie bazata pe "iubire". Nu as opta vreodata pentru o casatorie din interes, indiferent care ar fi statutul meu social, I'm kinda romantic, so love all the way . In opinia mea ideal ar fi o casnicie in care fiecare e cu propria lui afacere si in care amandoi contribuie intr-o egala masura, fara sa deppinda unul de celalalt. Indeppendenti, dar impreuna .


Oh God, am zis si eu ca o relatie de lunga durata nu inseamna neaparat casatorie, fiindca danonino a adus vorba (nici nu ma gandeam la casatorie cand am scris mesajul cu Alain Delon) si acum vad ca ati deviat de la subiect.



PS: Ce siropos poate sa fie danonino cand vrea
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisiĆ³n se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 05 Oct 2010 at 01:15.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif