View Single Post
Old 19 Jul 2010, 09:44   #57
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
se pare ca Amatorul a devenit un film-cult pentru bdsm-istii din Romania
iata un exemplu mai jos:

jurnalul unui sclav...

bdsm
Acasa Despre mine BDSM Femdom Poze Video Prieteni Altele Link-uri Acasa « Back to Acasa « Older Entry | Newer Entry » Amatorul
Posted on January 28, 2010 at 6:26 AM


De cateva zile am iar probleme mari cu somnul.Daca reusesc sa dorm doua ore fara sa ma trezeasca vreun vis banal sau cel mai mic zgomot atunci ma pot considera fericit.Si cateii din spatele blocului contribuie din plin la nefericirea mea.Au nunta si latra cat e noaptea de lunga.Si mi-e ciuda ca nu le pot face nimic desi imi vine sa-i ...gonesc.Dar mi-e mila si in plus,daca dorm doua ore apoi ma uit cu placere la ei cum alearga prin zapada.Si le mai dau si mancare dar fara sa vada vecinii ca ei sunt oameni rai.Nu ca mi-ar pasa.Oricum.. daca tot nu dorm ma bazez pe cel mai bun prieten al meu,Calculatorul.El ma ajuta mereu saracul.Asa cum patesc de fiecare data cand nu am capul limpede,rasfoiesc haotic google-ul in cautarea de site-uri interesante.Si gasesc ca de obicei numai ca nu ma multumesc cu doua-trei ci imi umplu bara cu pagini de explorer.Asa s-a intamplat si in urma cu doua zile cand cineva a recomandat un link.Nu prea ma induram sa renunt la site-urile mele "funeral art".Dar pana la urma am inchis ochii si am dat copy paste.Era vorba despre un scurtmetraj romanesc,Amatorul.M-a impresionat inca din primele minute.Nu este un film oarecare.Bineinteles ca netul mergea greu si se intrerupea foarte des asa ca l-am descarcat mai usor de pe torent.Dar m-a impresionat atat de mult incat chiar as plati pentu acest film.Asa,din respect pentru cei care au muncit la el.Chiar as plati daca as avea si nu as face pentru orice film la fel.De exemplu, o sa ma uit la Avatar doar atunci cand eu voi fi platit pentru asta! Pana atunci sa nu aud de asa ceva.In plus ideea lui Gabriel Andronache este foarte incitanta si regret ca nu m-am gandit eu inainte la asta.As fi castigat un ban cinstit facand si ce-mi place.Ba as fi cerut si mai putini bani decat cerea in film Damian.Dar eu se pare ca ma regasesc in rolul taximetristului.Oricum am savurat fiecare minutel si nu incetez sa-l recomand oricui am ocazia.


In fine,scenariul ii apartine lui Gabriel Andronache.Regia,Marian Crisan.In rolul princpal Erwin Simsensohn.Au mai jucat Iulia Marcov,Lucia Maier,Richard Bovnoczki,Vasile Calofir,Alexandru Dragoi,Paul Nadolschi,Matei Teodorescu,Mircea Teodorescu,Andreea Gramosteanu,Vlastimir Milanovic.

http://catel.webs.com/apps/blog/entr...4623-amatorul-
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif