View Single Post
Old 05 Jun 2010, 19:12   #44
defav
Junior
 
defav
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 28
Incredibil

Chiar , cum poti sa compari Avatar -cu Oscar pentru efecte speciale , atit, cu Titanic , un film "super -oscarizat" ? Asta asa, la masa verde, adunind si scazind , caci altfel ,personal nu gasesc termen de comparatie intre un desen animat ceva mai evoluat si un film de referinta adevarat, cu greutate.
Titanic e un "titan" printre filme , prin redarea fidela a acelei catastrofe marine, a tragediilor umane , dar si o poveste de dragoste fabuloasa. Pe linga el , Avatar e o caricatura , un film ce nu va rezista timpului desi a avut incasari record. Audienta enorma a Avatar-ului e insa reprezentativa in sectorul juvenil de virsta, se pare ca din pacate gusturile cinematografice tind spre "degustarea" unor noi senzatii ,cit mai tari ,mai exotice ,iesite din comun, scenariile cu multe gadget-uri devanseaza povestea. Oricum , putini tineri sint cei ce revad acest film, pe cind Titanic-ul cred ca a fost revazut de multe persoane , eu l-am revazut de 3 ori, si de fiecare data mi-a placut ceva in plus , asta cred ca da valoarea unei pelicule.
__________________
Viata e cea mai raspindita boala , transmisa pe cale sexuala
defav is offline   sendpm.gif