View Single Post
Old 01 Jun 2010, 21:48   #172
foxyroxy
Veteran
 
foxyroxy
 
Join Date: Feb 2010
Location: Dreamland
Posts: 199
Originally Posted by mirodoni:
@ FoxyRoxy
Şi de fapt care e ideea filmului?
Chiar nu te aşteptai să-i spună mamei sale că e curvă?
Nu te aşteptai ca aceasta să-i dea două palme? Sau mai multe?
Nu te aşteptai să-l pălească pe gardian cu scaunul?
Nu te aşteptai să o ia ostatică pe studentă?
Nu te aşteptai ca la un moment dat să se aplece asupra gardianului rănit pentru a-i da ajutor?
Chiar credeai că-i va tăia gâtul fetei?
Nu te aşteptai să ceară maşină ca să evadeze?
Nu te aşteptai să se ţină de cuvânt şi să ofere fetei o cafea, aşa cum a promis?
Nu te aşteptai să se întoarcă la puşcărie după aceea?
Mă mir.
Eu am văzut filmul ca şi cum scenariul ar fi fost scris de mine.
Rămânea doar să-l văd cum a ieşit cap – coadă.
Şi de fapt care e ideea filmului? Cea care ţi-a plăcut ţie m-ar interesa.
Pai poate tu ti-ai dat seama de toate aceste detalii.Eu din prima nu am inteles de ce era asa disperat ca fratele lui sa nu plece in Italia cu mama lui.
Dupa ce a facut-o curva m-am asteptat ca ea sa-l loveasca dar uite ma asteptam ca si el sa o loveasca.
Nu m-am asteptat sa vad ca de la a rupe formularul si a-l lovi pe tipul care era cu fetele de la practica sa ajunga sa loveasca gardianul si sa se baricadeze acolo in incapere.
Si cand l-a lovit pe gardian am crezut ca l-a omorat mai ales ca era baltoaca aia de sange.
Sa evadeze da ma asteptam,dar sa se duca inapoi nu ma asteptam.Eu as fi fugit mancand pamantul mai ales ca stia ce il asteapta.
Dar asta e asa vad eu lucrurile.Nu ma poti convinge de faptul ca filmul a fost prost cum eu nu te pot convinge pe tine ca a fost bun.Deci fiecare cu propria-i parere.
Mi-a placut ideea de a vedea un film despre un tanar care atunci cand vrea sa faca ceva face.Acesta insemnand ca nu-i pasa de consecinte.Ideea libertatii de a face ce vrea intr-o inchisoare unde altcineva hotaraste cand iesi afarain curte si te pune la munci fizice.
Asta am inteles eu din filmul asta si mi-a placut.
__________________
The walls we build around us to keep out the sorrow also keep out the joy.

Last edited by foxyroxy : 01 Jun 2010 at 21:52.
foxyroxy is offline   Reply With Quote sendpm.gif