View Single Post
Old 01 Jun 2010, 11:02   #1229
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Am avut o ruda operata cu succes la Spitalul Militar din Bucuresti si am fost ieri sa-i fac o vizita. Ajung eu la poarta si desi nu era program de vizite ma introduc singur in spital.Ditamai complexul spitalicesc cu zeci de cladiri.Intreb pe ici pe colo si ajung la o cladire unde ar fi trebuit sa dau de al meu pacient.In toata cladirea nu era nici paznic ,nici doctor sau vreo asistenta.O imbirligatura de culoare pe care te rataceai .Era ora 17 si parca intrasera toti in pamint.Intram prin tot felul de rezerve unde unii pacienti dormeau ,altii erau la aparate ,altii jucau carti sau mincau .Cautam acul in carul cu fin pentru ca uitasem sa cer numarul salonului unde se afla nea Dudă al meu. Ma simteam ca in spitalul lui Lars von Trier ( Riget ) si asteptam sa apara fantomele sau sa inceapa cineva sa traga ca-n Hard Boiled (http://www.youtube.com/watch?v=4OPyoJgV_YY ).
Am dat peste un tigan bezmetic (cu o sacosa plina de sucuri ) care-si cauta si el rubedenia si-i injura pe cei de acolo pentru lipsa de vigilenta.:''Pe astia de aici ii fura si-i omoara cine vrea ca prostii astia nici nu stie''. In sfirsit am gasit o asistenta care s-a uitat intrun catalog si m-a anuntat ca ruda mea tocmai fusese externata cu citeva ore mai inainte.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif