Thread: Arta gătitului
View Single Post
Old 29 May 2010, 06:20   #206
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by anaemona:
Drago, cum ma alinti tu Eu stau in bucatarie doar de nevoie altfel as si uita de existenta camerei asteia Prin anii '40 sau inainte, in Bucuresti cel putin, se construiau un gen de apartamente fara bucatarie, cu o chicineta, ceva simbolic, 1-2 metri patrati, loc in care doar sa-ti faci un ceai, o plita mica, in rest sa te duci sa iei masa la sosea, hehe, asa o viata mi-as fi dorit
Unde acum 2 săpt când m-am apucat să fac 2 prăjituri a tb. să caut o juma de oră un accesoriu fără de care robotul nu ar fi mers, şi a tb. să golesc efectiv 2 rafturi ale mobile de bucătărie unde nu-l găseam, şi nu-l găseam, şi toate sunt arhiînghesuite - eu una-mi doresc un hectar din acela de bucătărie, cum au americanii, cu un "aisland" cum îi spune naşiul meu.

Sunt absolut înnebunită după bucătărie/ accesoriile de bucătărie, însă nu prea am spaţiu pentru toate, aşa că periodic fac câte un inventar şi mai donez ceea ce nu-mi place, sau nu folosesc.

Mă rog, asta nu înseamnă că gătesc orice, oricum şi oricând, însă când o fac e numai din plăcere. Dacă aş avea bani aş deschide un restaurant. Şi apoi mi-ar mai plăcea să iau lecţii de bucătari vestiţi etc.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif