Thread: "Pandorum"
View Single Post
Old 23 Apr 2010, 08:23   #12
vlad4s
Guru
 
vlad4s
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 509
Pandorum

Pentru cei care nu stiu Pandorum este un horror action SF care incearca sa copieze niste idei din niste filme mai vechi,dar nu este o mare asemanare si chiar nu prea imi pasa deoarece este un film foarte reusit.
Avand in vedere ca este regizat de cel care v - a adus Resident Evil,cred ca deja stiti la ce sa va asteptati,dar de data asta mergem in spatiu!
Pandorum este un film care ne prezinta un efect secundar negativ al spatiului:nebunia,paranoia pana cand ucidem oameni...pana cand ajungem la mutatii genetice.Norocosii supravietuitori se trezesc de abia peste 923 ani cu nava parbusita in apa de pe planeta Tanis.Unde trebuia sa mergem deoarece pamantul a facut BUM!
Deci suntem blocati si trebuie sa iesim.dar nu e asa simpple cand nu prea avem ajutor si cu cateva sute de creaturi(la reactor) dupa urmele noastre.Imi place povestea,dar parca nu au fost prea multe efecte care sa reflecte SF.
Monstrii sunt facuti extrem de bine.jos palaria si bine ca nu iau facut nemuritori (m - am bucurat cand agricultorul l - a omorat pe seful lor,dar foarte ilar cand i - a taiat copilul gatul!
In Pandorum se foloseste iarasai tentativa fiecare pt el,dar pana la urma se unesc.Efectele speciale sunt bune,avand in vedere ca se putea mai bine.
Un film bun pe care fanii filmelor horror o sa - l primeasca cu bratele deschise
vlad4s is offline   Reply With Quote sendpm.gif