View Single Post
Old 18 Apr 2010, 13:33   #206
alextreme93
Guru
 
alextreme93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 388
Originally Posted by rvn:
Ce mai poate descoperi?Vreo cicatrice de la ultima operatie estetica a lui Russel Crowe?
Acum pe bune,eu n-as putea,efectiv n-as rezista sa vad un film de atatea ori chiar si destul de rar ca frecventa!m-ar plictisi ingrozitor,nu m-ar mai surprinde cu nimic,as ajunge sa mi se faca lehamite....
Singurul film pe care,cred ca l-am vazut de vreo patru ori a fost Pacientul englez..L-am apreciat pentru realizare artistica pe ansamblu!A fost un film reusit la toate capitolole,dar muzica,imaginile de vis si mai ales povestea au fost intr-adevar atat de captivante,incat m-am uitat de fiecare data cu mare placere!Kristin Scott Thomas nu este un fotomodel,este o actrita profunda ,am urmarit-o in mai multe filme si cred ca s-a potrivit la fix cu Ralph Fiennes de aceasta data.Desi, Binoche a fost cea mai apreciata.....
Dar,uite gasesc interesanta ideea asta:de ce ne uitam de atatea ori la un film?ce ne uimeste de fiecare data?ce ne face sa ne reintoarcem spre el?ce asteptam sa regasim intr-un film vazut si paravazut?
puteti sa explicati aceste nedumeriri ale mele?ar fi interesant de aflat....

Pai anumite filme doar nu le pricepi dupa prima vizionare gen:Memento,Mulholland Dr..Nu zic ca Gladiatorul o fi mare filozofie de film(na,l-am vazut si io de 2 ori si nu m-a uimit,mi se pare prea "over-rated",imo).
alextreme93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif