Thread: "Pandorum"
View Single Post
Old 03 Jan 2010, 11:57   #8
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
Originally Posted by Gloria:
Pe lângă Dennis Quaid şi Ben Foster e de salutat prezenţa în distribuţie a debutantei Antje Traue, un fel de Milla Jovovich a Germaniei, care joacă în mod credibil rolul unei cercetătoare ce îngrijeşte embrionii de plante şi animale terestre ce urmau să se dezvolte pe Tanis. Îl veţi ţine minte şi pe Cung Le, campion mondial la arte marţiale combinate în viaţa reală, iar în film agricultor, de asemenea îmbarcat pentru a începe o nouă viaţă pe Tanis

imho de acolo incepe filmul sa intre in picaj. o "performanta" atat de ridicola ca a tipei aleia (si a luptatorului maori, dar ala are timp mai putin de expunere) n-am mai vazut de la filmul mut. numai "atitudini", fite, poze din profil...
sa ai un subiect asa de ofertant (ca de la alien incoace, toate filmele de gen au reusit mai mult sau mai putin, pana si duda aia de event horizon), sa ai un actor de intensitatea si valoarea lui ben foster (el si d. quaid erau suficienti ptr. filmul asta) si sa te impusti singur in picior, punand mobila aia umblatoare sa joace e explicabil, poate, la un presedinte (ce-si pune maimuta cu bucile pe scaunele a 2 ministere), dar la regizorul unui film cu pretentii (pe care eu l-am asteptat de ceva vreme) zau ca e de neinteles
__________________
Our lives begin to end the day we become silent about things that matter.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif