Thread: "2012"
View Single Post
Old 16 Dec 2009, 02:31   #56
ATB4FOREVER
Senior
 
ATB4FOREVER
 
Join Date: Jun 2005
Location: Marseille / France
Posts: 124
Originally Posted by Lili1982:
Originally Posted by Disciple:
E lucru cunoscut faptul ca Emmerich pluseaza foarte mult pe efecte speciale,imagine,sunet si alte departamente tehnice(excelent realizate in aproape toate cazurile) uitand ca mai are de spus si o poveste.De aici calamitatile.

Ai dreptate... dar comparativ cu celalalt film al lui - 10,000 BC consider ca a evoluat nitel in bine ! Ca regizor nu e chiar de lepadat, DAR ca scenarist... este sub "nivelul marii"


...care nivel, cel din prezent? sau cel din film?


bun... sg lucru de amintit la film a fost ca l'am vazut la SIbiu la cinema, eram cu prietena in excursie la Calimanest-Caciulata si la intoarcere am stat o noapte la sb... aaaa pardon, am uitat, discutam despre film.. ....'calamitate' de film... Independence day a fost excelent, interesant, dinamic, realist (relativ) The day after tomorow deja a scartait puternic... deja eram plictisiti de statuia libertatii prabusita etc... 2012 e mai sufocant de clisee decat toata apa din acele valuri care au inghitit pamantul... Emerich chiar si'a furat caciula de data asta... app, ce e si cu efectele speciale... datorita lor regizorii/scenaristii au tendinta de a depasi limitele verosimilului... scena cu limuzina ce fuge de dezastru... ufffffff... ok fictiune-fictiune dar atunci cand ies de la cinema vreau sa ma gandesc a doua oara si a treia oara la film cum ca asa ceva ar fi posibil... zau ca Cusak a fost mai "hie hard" decat "Yippy-ki-yay mother-fucker" Willis


.......aaaaaa, mi'am amintit sg. lucru din film demn de mentionat... nebunul de Woody Harrelson that crazzy sob...

P.S. engine staaartt http://www.youtube.com/watch?v=MenWsUwCO1s
__________________
"Space, the final frontier..."
Jean-Luc Picard _ STAR TREK THE NEXT GENERATION

Last edited by ATB4FOREVER : 16 Dec 2009 at 03:10.
ATB4FOREVER is offline   Reply With Quote sendpm.gif