View Single Post
Old 23 Aug 2009, 09:51   #16
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by Dragomara:
no, să vă zic acum ce-aş face eu, şi chiar am să o fac (şi) imediat cum aflu că am o boală necruţătoare.
ei bine, mi-aş lua lumea-n cap la propriu, adică aş face toate împrumuturile posibile, aş vinde tot ce-mi aparţine, după care aş da o petrecere de pomină, unde s-ar bea cel mai vechi vin, şi unde evident the chef aş fi eu însămi, petrece la care aş face tot ceea ce bunul-simţ nu mi-a permis încă să fac, după care am să donez o parte din bani cui va fi mai în nevoie şi mai pe-aproape. cu restul de bani şi de timp am să cutreier lumea, axându-mă în special pe tot ce ţine de natură, evitând oraşele şi mulţimile. sfârşitul lumii, sau doar al meu am să-l aştept undeva prin Tibet, sper că Dumnezeu să nu mă iubească mai puţin după ce-mi voi schimba şi religia.

aaa... şi am să mai fac încă ceva, am să încerc să-mi repar (motivez ) toate greşelile, nu ştiu cum se face, dar maimereu numărul celor cărora le-am greşit e mai mare decât credem noi!

nu cred că există sentiment mai confortabil ca acela de-a şti că nu mai ai nimic de pierdut. în viaţa următoare îmi doresc să fiu pom, sau râu, sau hipopotam. planeta nu contează.

tu vorbesti de parca boala aia necrutatoare nu s-ar manifesta deloc.
adica incepi sa colinzi lumea si sa chefuiesti ca si cum nu te-ar durea nici un deget.
eu cred ca nici o picatura din sampaniile alea nu ti-ar prii stiind ca o sa mori in chinuri curand.
si la ce folos sa-ti "vanturi" mintea prin diverse locuri din lume?
ca sa vezi, ce?
mai bine calatoresti in interiorul tau, ca sa te descoperi.
keepwalking is offline   Reply With Quote sendpm.gif