View Single Post
Old 02 Jun 2009, 17:06   #19
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
ei, minimalizezi intentionat si agresive (ca intotdeauna)....nu am propus o zi de dumneavoastra-eala, sci o zi de respectare a multor reguli/restrictii.....


mai am o propunere; o saptamana in care forumul sa fie moderat numai de "ingratii" acestui forum - mistah, ambra, neuptolem, pitbul, pauline, .... mai intai facem un topic cu cei mai antipatici useri si cei mai nedoriti, ii alegem pe cei mai odiosi si ii punem sa modereze....

Originally Posted by corinka:
Originally Posted by illotempore2002:
problema e ca multi dintre noi/ voi nici nu stiti cum sunteti in realitate.....

Si ti-ai propus tu sa faci pe psihologul transformandu-ne in niste mici cobai pentru o zi? Ocazie cu care sa ne si ajuti sa ne autocunoastem?

asta suna a Pauline ea zicea asa, ca eu fac pe psihologul....vad ca o imiti, doar sunteti prietene, e normal.....pt curiozitatea ta personala, nu ma consider psiholog si nu-mi plac psihologii si nu practic psihologia individuala, nici daca vin prietenii mei cu probleme grave la mine (e o responsabilitate prea mare)

propunerea mea era una dezinetersata si pur experimentala....v-am propus un joc, si atata tot, nu trebuie sa o iei asa dramatic

nu e nici o chestie daca nu vreti, de fapt jocul consta nu in a incalca regulile, ci in a vedea cati dintre voi v-ati aventura la asta....

deci pana acum doar Bre este pentru?

Bun, deci am avut o idee total nepopulara.

atunci propun inversul: TOATA lumea sa respecte toare regulile cu strictete. toata lumea sa vorbeasca super politicos, tonul sa fie unul decent, sa nu existe cuvinte nelalocul lor, sa nu se devieze de la nici un subiect, sa ne cerem scuze pt fiecare imprudenta, sa ne facem unii altora numai complimente. toata lumea sa fie cinstita, corecta si sa isi ceara scuze daca a gresit cu ceva.....stai, nu are sens, pt ca daca toti respecta toate regulile atunci nimeni nu greseste si nimeni nu tre sa isi ceara scuze pt nimic.

haideti sa ne simtim ca in rai. sa ne facem rugaciunile seara (ca doar credeti in Dumnezeu, nu?)

o zi pe luna. o zi a tiraniei regulilor. ba mai mult, hai sa experimenta un regulament cu foarte foarte multe reguli, vreo 100 de reguli, la care sa ne supunem o zi intreaga.....moaaaaama, cum ar fi? vbesc serios, nu iau la misto ideea, mi se pare un experiment bun.....cum ar arata forumul cu foarte multe restrictii, cum ar evolua relatiile dintre noi si la polul opus, o zi fara nici un fel de regula?


hm.....

Last edited by Pitbull : 02 Jun 2009 at 17:19.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif