Thread: CANNES 2009
View Single Post
Old 24 May 2009, 13:16   #146
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by buticut:
Originally Posted by Alex Leo Serban:

@ mala : cel mai tare a fost aseara cind, dupa premiu, fiind la asa-zisul cocteil de la sediul wild bunch cu cornel, sotia s.a., m-au sunatd e la realitatea tv & m-au rugat sa zic 2 vbe dspr premiul lui... ciprian porumboiu!

@ pauline: ai vz filmele?

Se poate mai ALS, nici un "@" pt mine? You is ignoring me .
Ti-au dat astia sah mat cu Ciprian hehe damn typos . Mi-a placut ultima scrisoare catre Razvan, ma gandeam ca o sa apara si Ebert pe-acolo, anul trecut parca avusese accidentul ala cu soldul si sotia sa ii trimitea scrisori de la Cannes. A devenit mult mai soft si mai tolerant pe masura ce a trecut timpul, dar tot ramane unul dintre cei ale caror cronici le citesc cu placere. Nu ma gandeam ca va veni fix la Parnassus, pe care il astept cu nerabdare (revin la intrebare,n-ati reusit sa furati un poster or something de la Cannes ?)...e de admirat spiritul lui,continuand sa faca ceea ce ii place,in ciuda dificultatilor.

Cat despre Antichrist si Enter the Void, from my experience,I learned to never judge a movie before seeing it,indiferent de reputatia regizorului sau de bashing, nici macar dupa trailere,fiindca productul final de multe ori difera.

"Mai ALS"? La cat te informezi ,esti cam dezinformata Iar o sa crezi ca am ceva cu tine,dar nu. Aduceti-i fetei un poster, e fana.
Despre ultima parte a mesajului tau...desi ALS s-a grabit in marea sa finete sa te aprobe(are motive intemeiate cred,care tin de etica profesionala, si...profesionista),eu zic ca desi te cred ca ai experienta,mi-ajung trei minute de trailer si sa citesc plotul,ca sa stiu daca merita sau nu sa pierd timpul.E o chestiune de bun-simt,de reatie fireasca ,imediata.
Sau ,da-mi tu exemple de regizori prosti care au facut suprize placute(ca invers sunt cu gramada).
Americanii sunt niste lasi in cronicile lor,sunt ca niste baietei care n-au acces la vitrinele deochiate olandeze si privesc pe gaura cheii cu mana la...Totul e un rahat de industrie si in Europa:"Sa socam,gradul de rezistenta la violenta al spectatorului a scazut,sa aducem matzele in farfurie,sa-l indobitocim si mai mult,simplu si la obiect,fara mari intrebari filosofice".
Zau asa.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif