View Single Post
Old 11 May 2009, 10:37   #92
Jacey87
Novice
 
Jacey87
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 11
Originally Posted by Cinemania:
Originally Posted by Jacey87:
Nu stiu care e media de varsta pe forumul asta, dar......

Exorcist? Vertigo?Psycho? Hellraiser, banuiesc ca cel din '87 ca mai apare 1 in 2011... sau poate vedeti si viitorul ca trecutul... hmm... nu vi se potriveste...

Astea sunt filme foarte vechi care, da, la vremea lor au fost bune, foarte bune, dar sa nu uitam ca de fapt ele doar au deschis portile cinematografiei pe genul horror, nu constituie un model ci mai degraba un stalp.

si inca sunt foarte bune....de ce li s-ar altera calitatea in timp? probabil te referi la calitatea filmului asa cum evolueaza ea odata cu varsta privitorului...ca asta-i altceva

Originally Posted by Jacey87:
"A Nightmare on Elm Street", seriiously? Foarte tare daca in '84 aveai 20 ani. Plecai dardaind uitandu-te in stanga si in dreapta... dar acum sa ai 20 de ani si sa te uiti la el, sau acum sa ai 45 de ani si sa te uiti DIN NOU la acelasi film care te infiora la 20 de ani.... cat de mult ai sa razi? In hohote Cand eram mica ma uitam si da, ma speriam... acum, pana si Twilight e mai scary

intrebare: cati ani ar trebui sa am ca sa pot urmari Texas Chain Saw Massacre (cel facut de Tobe Hooper desigur) astfel incat sa plec "dardaind" uitandu-ma in toate partile si facand pe mine la orice zgomot de motor, pardon drujba? oops...pe vremea aparitiei filmului nici nu eram pe portativul perpetuarii speciei ....prin urmare voi mai fi asteptat cativa ani ca sa pot sa il vad...din pacate l-am vazut "prea tarziu" (?) si nu m-am speriat deloc..asta e...life sucks...insa ceva ciudat am observat: ca acel tremurici zdravan, acea nesiguranta fata de orice proxim, acea "oroare" menite sa fie trezite la viata eu le caut cu lumanarea si nu sunt altceva decat o pastila necesara (si al naibii de buna) satisfacerii gustului pentru preacurata sa intunecime a mintii umane si a morbidului...acuma poate intelegi si de ce pt mine personal A Nightmare on Elm Street, sa zicem, va avea oricand aceeasi insemnatate...ageless is the pungent smell of death cutting through the air


Asta e altceva Asta este genul de filme horror care imi place... aici sunt de acord cu voi, remake-ul lui Jonathan Liebesman = (doar p asta l-am vazut).
Da, dar Freddy, nu e chiar ca Leatherface... In mintea mea, nu se compara...
Uite de Saw... Saw 2 in principiu, mi se pare cel mai reusit... De asta ce spui
Jacey87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif