View Single Post
Old 19 Mar 2009, 03:16   #1
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Probleme ale forumului nou

E ceva ?n neregul? cu codurile de fonturi: bold, italics, underline, size, color, etc...

Am v?zut c? se pot activa din profilul personal: alegi "Standard editing", sau chiar "Enhanched editing". Problema e c?-n forum nu apar efectele, ci codurile propriu-zise: [i] [b], etc...
Cred c? un administrator trebuie s? activeze aceeasi optiune pentru TOT FORUMUL, ca s? se si VADA normal.

De asemenea, cic? mesajele sunt limitate la 10.000 semne. Anulati chestia asta, c? doar n-o s?-mi pun analizele ?n foileton de mesaje!

Nu v�d Cine-PRESS-ul, cred c� trebuie s� se fac� iar conturile de pres�.

De asemenea, �n forum, nu v�d intrarea �n "Grupuri de utilizatori"; am nevoie pentru CineClub.

Nu se pot trimite mesaje private. Am �ncercat s�-i scriu cele dou� observatii de mai sus Gloriei, si nu s-a putut, pentru c�, cic�, si ea si eu ne-am "dep�sit cota de mesaje private", si trebuie s� ne facem curat �n inboxuri, �nainte de a mai putea trimite - ceea ce e o t�mpenie; �n formula veche, cota se mentinea automat, prin stergerea de la sine a celor mai vechi mesaje din toate cutiile. Probabil acelasi lucru se poate face si aici, prin schimbarea set�rilor, din Panoul Administratorului.

* * *

Si ia uitati-vä deasupra, ce se întâmplä cu literele care mai au si anumite diactritice - de pildä, î, â si ä, pe mäsurä ce reintri în mesaj, ca sä-l editezi repetat!

Last edited by Pitbull : 19 Mar 2009 at 04:05.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif