Thread: A-ca-S??
View Single Post
Old 07 Nov 2008, 20:22   #6
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Re: A-ca-SÃã

Originally Posted by Gloria:
Originally Posted by Pauline Kael:
Si de ce doar postul asta..Acasa ii pomeneste pe mari actori care ne-au parasit prea repede anul trecut,si anul asta?
Of, la ce reportaje penibile fac, le intineaza memoria bietilor actori.

Am vazut cateva scene din cea mai recenta telenovela - asta cu Doctor de mame, parca asa ii zice; pare un pic mai rasarit; in rest, cata risipa de energie si talent in telenovelele astea cu tigani.
Corect..

...da,astia de la Acasa le intin eaza memoria acelor Mari actori,iar celelalte posturi(TVRsi restul) nici nu s-au obosit sa-i pomeneasca prea mult,sa dea filme cu ei..Totusi.
Nu zic,Acasa e un post tampitel,frivol,dar...
Despre noile seriale nu stiu ce sa zic,n-am timp sa ma uit,din 100 de episoade prind asa,cate doua la distanta de saptamani intre ele,si nu pierd nimic: scenarii idioate:"Ingerasii","Doctori de mame","Regina"...
Fetele,Adela Popescu si fata care joaca blond gipsy-girl,siliconata, sunt atat de antipatice ,reci,false..Adela Popescu aia cere pumni,strica showl,care si asa e compromis de scenariul idiot."Doctori de mame" e cu fiu-su lui Zamfirescu,o copie palida a tatalui si cu Medeea Marinescu,pe care as fi preferat-o in teatru,lung-metraje..
O ador pe Florina Cercel si mi-e dor de ea in teatru tv.De toate marile actrite Pana si pe Condurache il mai vedem la teveu doar aici..Asta e.
A,si ma uit duminica la"In al noualea cer",e tristo-falso-amuzant cum da note Colceag si Mircea Gheorghiu la tot felul de ...puncte puncte.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif