Thread: A-ca-S??
View Single Post
Old 03 Nov 2008, 19:51   #1
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
A-ca-SÃã

Stiu.E postul cu telenovele ,pe care ne-am obisnuit sa-l ignoram.Acum,sa recunosteam,ne-am mai uitat pe la prima telenovea romanesca"Lacrimi de iubire" parca,sa-i vedem pe mari actori,pe boozooka in rolul ei,pe vremurile alea..Eu m-am mai scapat si prin "Inima de tigan" de dragul lui Dinica,Moraru,Florina Cercel..
De curand,alti ochi albastrii ai unei lady s-au inchis: Dina Cocea...spunea ca nu se mai poate deplasa la teatru si se uita la telenovele romanesti(seriale mai bine zis).
Nu mi se pare rusinos,sunt actori,ar trebui sa joace cat mai des ,in orice,oricand..Amintiti-va aburelile comuniste cu teatru despre tovarasi ingineri,etc..Problema e..cine ii regizeaza si alaturi de ce nulitati joaca..
N-ar fi mai trist fara aceste seriale?
De ce nu-i mai vedem pe marii actori la TV?Care e cea mai buna forma de popularizare,teveul..nu mai exista specacole,showuri cu actori profesionisti,nimic.De ce dorm producatorii,regizorii?Dan Puric spunea acum niste ani de zile ca i-ar placea sa faca emisiuni,showuri TV..
De ce doar pe TVRCultural se mai scapa cate o piesa de teatru tv?
Si de ce doar postul asta..Acasa ii pomeneste pe mari actori care ne-au parasit prea repede anul trecut,si anul asta?
Florian Pittis
Ilarion Ciobanu
Ovidiu Iuliu Moldovan
Adrian Pintea
Stefan Iordache
Dina Cocea
Colea Rautu
Gil Dobrica
etc...
Ce parere aveti? Sunteti impotriva telenovelelor romanesti si a postului Acasa?Nu e mai trista si rusinoasa lipsa activitatii,lipsa unor salarii ,pensii normale pt actorii care mor si se consuma in fiecare clipa?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif