Thread: 300
View Single Post
Old 16 Aug 2008, 11:54   #198
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Abia acum am vazut 300 si asta din cauza tuturor desteptilor care au zis ca filmul e nasol.L-am vazut pt ca mi-am amintit ca am citit pe undeva pe forumul acesta ca Alex Leo Serban a spus ca i-a placut.
Mi s-a parut foarte bun! Are mici defecte,dar pe mine m-a captivat povestea .Cel mai mult mi-au placut personajele,foarte plastice,foarte bine realizate,nu aceleasi fete cu care ne-am obisnuit..prea mult.Un minus( la un moment dat se vdea prea clar ca erau f putini figuranti,dar asta pt ca stim cum e facut filmul si who cares?)Mult peste "Beowulf" care putea mai mult.Se pare ca tehinicile astea moderne nu prind la snobi.Si ca barbatii din timpurile noastre sunt atat de lasi si de stersi incat se tem de mitul spartanilor.Shame.Sub scut cu ei.

N-as fi vrut sa fiu mama de spartan,daca intelegeti,faza cu nou-nascutii de la inceput si cu baiatul luat de langa mama mi-a paralizat sangele in vine,sa dea naiba daca nu fugeam din Sparta..Personajele au fost minunate,Xerxes mi-a placut f mult,era asa de gretos in dispretul sau bizar,faza cu regina cand l-a injunghiat pe Theon mi-a placut( de ce nu l-o fi injunghiat mai devreme,si cam repede s-a dezbracat).Femei misto,sani misto..Si toate femeile au fost cucerite la faza din final cand Leonida murind zice" My queen,my wife,my love" ,fortat -romantic dar atat de straight ( nu in sens neaparat sexual).Acum sa citesc topicul asta..
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif