View Single Post
Old 11 Aug 2008, 17:11   #20
sergiu puiu
Guest
 
sergiu puiu
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 132
Am niste intrebari pentru voi toti.

1.
Daca un regizor cistiga concursul de scenarii la sectiunea LUNG METRAJ DEBUT cu un film dar il abandoneaza cum este el evaluat pe viitor daca revine la portile CNC?

Tot la sectiunea DEBUT concureaza sau nu?

Sau ... va prezint alta situatie.
2.
Daca cel ce cistiga la LUNG METRAJ DEBUT si abandoneaza apoi proiectul finantat de CNC pentru a realiza un altul pe cont propriu?
Si aici ma refer si la CORNEL PORUMBOIU.
Omul a cistigat in 2004 sau 2005 finantare pentru debut in lung metraj si a renuntat la proiectul respectiv.
Dar Cornel a facut A FOST SAU N-A FOST pe banii sai si a bubuit la Cannes cu el. A impuscat la Cannes marele premiu pentru film de debut.

Daca Porumboiu revine la CNC pentru o finantare el la ce categorie intra?

Se ia in calcul orice debut indiferent de finantare sau se iau in calcul doar debuturile pe banii CNC?

Despre asta nu se zice nimic in regulament/lege.

Pt. moderatori ...
ati schimbat titlul acestui topic desi cel initial pus de mine era mai la obiect. Cel propus de mine era ceva de genul- CNC-aberatii ale regulametului de concurs.
Scuze pt reactia mea intirziata, acum am observat. Chestia cu coruptia arunca topicul intr-o alta zona. Pina acum imi cereati dovezi (eventual poze sau inregistrari video la calitatea HD!) ... iar acum sariti voi pirleazul inaintea mea.
sergiu puiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif