Thread: Oscar 2008
View Single Post
Old 17 Feb 2008, 11:56   #45
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
Originally Posted by Cazeemeer:
n-am zis ca TWBB nu e un film bun. Dar nu mi se pare atat de maret cum il vede toata lumea

mie nu-mi place pta in general,iar filmul asta cu atat mai putin.behaviorism pur,unde poti sa afli cate ceva despre personaje doar din gesturile si actiunile lor.la dracu,prima si singura sondare in personajul principal apare de-abia la 1/2 filmului,cand ne dam seama cam ce gandeste el despre lume in discutia cu "fratele" lui.cum am vazut ca spune si ebert,e un film simplificat pana aproape de scheletic si os sa mi se spuna ca suplineste prin intensitate dar,sincer sa fiu,n-am vazut asa ceva decat(pe alocuri)in jocul lui day-lewis.bun si soundtrackul de care se vb atat(as fi zis ca sunt bucati din bartok acolo,m-a surprins sa aflu ca l-a compus un radiohead).
fireste,as prefera ca asta sau filmu coenilor sa ia oscarul,in conditiile in care in competitie mai sunt juno si atonement(film cu mare succes in randul cucoanelor de la serviciu,care mi-au spus ca de la "englezul rabdator" nu s-a mai pomenit asa film de bun )
__________________
Our lives begin to end the day we become silent about things that matter.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif