Thread: "Beowulf"
View Single Post
Old 18 Jan 2008, 19:59   #20
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
9/10. Cam nehotarat in privinta notei dar am sa incerc sa-mi dau argumentele. Filmul asta e perfect, fiecare aspect al lui a putut fi controlat si perfectionat de la inceput pana in final...de catre faimosul Robert Zemeckis, deci, pentru el, filmul asta nu se putea face mai bine, regizorul filmului Forrest Gump nu crede ca se putea mai bine. Nici eu, pentru ca eu cred ca scenariul a fost de vina. Zemeckis a profitat de tot spatiul in care s-a desfasurat actiune, de fiecare actor in parte, de fiecare efect posibil facut de computerul hyper-performant. Totul e perfect, apa, focul, oamenii, parul si miscarea lui...tot. Nu poti gasi ceva rau in afara de afurisenia de scenariu. Ma asteptam in schimb la un film un pic mai epic, un pic mai colosal, actiune in schimb se petrecere intr-o incapere de vreo 100 m patrati (cea mai mare) apoi in alta camera din castel, pana cand se lupta Beowulf cu "ceva" afara, si asta n-a fost prea spectaculos; iar faza cu ruptu mainii din final a fost complet inutila. Eee, dar e spectaculos per total pentru ca e ceva inovativ (pe langa Polar Express) si cutting edge si mai bine de atat nu se putea.
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif