View Single Post
Old 18 Jun 2007, 16:09   #1
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Cinemagia se respecta si ne respecta?

trec aici o postare a lui als, facuta la cinematografia romanesca, pe topicul dspr California dreamin..., acolo unde imparte mila - generos si, uneori, fara criterii - Pitbull. L-am amendat pe acel topic pe carmine galante pt niste aberatii de neimaginat pt o minte sanatoasa si elementar instruita. Spunea ca filmul lui Nemescu este antiromanesc si profund pro-american - teze idioate, in stilul lui vadim tudor... Ei bine, Pitbull a sters schimbul de replici, pe motiv ca este atacata persoana carmine..., caruia ii sugeram ca daca nu-si revizuieste opiniile cade definitiv in tabara idiotilor...

iata postarea lui als:
"ei bine, eu NU il respect p stitivoicine - k atare nu sint dispus sa tolerez toate aberatiile p kre l basheshte din creier, ok?
in plus, m-am saturat k nenea pitbull sa n puna p TOTI in ac oala cind vine vba d sanctiuni/stergeri d topic samd doar pt k are nu's c datorii la nenicu d buftea...

e o kestiune d principiu elementar: nu poti avea o discutie 'on topic' cu cinva kre nu intelege un film - nici makr ideile principale! -, sa nu poti sa-i spui cit d varza este pt k, vezi doamne, faci 'atac la persoana' (cum ii spui unui idiot k e idiot fara a-l atak 'la persoana'!?) - k atare BASTA (k tot sint in sicilia!), imi iau catrafusele (incl orare) si plec dracu d p forumu asta dk nu sinteti capabili sa-l curatati d neaveniti

mala, europe, egon, herbert, keepwalking - si toti cei intregi la minte & cu bun-simt: FOLLOW ME!]"

pana a lua o decizie daca ma retrag de pe acest forum - din solidaritate cu als - , vreau sa-i intreb pe Gloria si pe StefanDo daca Cinemagia se respecta si isi respecta membrii acestui site/forum?
daca se respecta, asa cum vreau sa cred, de ce este tolerat un impostor precum camine galante, care e sursa tuturor insanitatilor si a atacurilor murdare de aici?
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif