View Single Post
Old 03 Jul 2006, 08:41   #16
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by Nae:
well, sorry for you ALS, pentru ca festivalul asta devine incet incet chair misto si important. am vorbit cu multi oameni, organizatori de festivaluri (de exemplu, cel de la Berlin), care mi-a spus ca atmosfea care este aici este una dintre cele mai bune din toate festivalurile europene, pentru ca, it's like hollydays. everybody is chilled and has a good time, iar daca vezi filme, exista numai un grup mic de oameni, adica critici, cei de la film-industry, si cei de la pressa, care vorbesc despre flm, si au discutii aprinse.... spectatorul mediu se duce la filme de placere, si cam asta e ideia unui festival. let people enjoy the art of fimmaking.

hmm... sounds familiar; park ai descrie TIFF-ul! :w00t:

nae, un sfat: u can become a journalist, if u want, but never become a film critic! dk tie 'ryna' ti s-a parut un film ok, 8/10, smth wrong is happening to yr judgement, i'm sorry to say (& i hope u don't take offence, i mean - after all, filmmakers r not supposed to show taste, right? )... este un film fals from start to finish, artificial, cu o poveste total neverosimila, salvat doar de imagine & dorotheea petre. un film "romania for tourists" - really, there's nothing to talk about.

'love sick' - in comparatie - has class.
&, btw, 'why hand-held camera', intrebi tu; why not? (dk vrei, iti explic pe mp de ce e potrivita aici... acu nu prea mai am kef sa ma intind, pt k sint la roma :love: )
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif