Thread: Tom Hanks
View Single Post
Old 09 Apr 2006, 12:41   #1
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Tom Hanks

Vad ca se tot fac topicuri despre Al Pacino , Robert de Niro , Edward Norton , Russell Crowe(totushi s-a scris cam putzin la el) , Brad Pitt ,aceshtia fiind actori foarte buni , insa s-au facut topicuri despre altzi actori de care nici n-am auzit, dar totushi despre acest geniu al actoriei(poate cel mai bun din toate timpurile) ma mir cum de nu s-a facut.A fost nominalizat la Oscar de la varsta de 33 de ani (una destul de frageda zik yo ,totushi daca ma gandesc la Haley Joel Hosment...) pt "Vreau sa fiu mare".Oricum cred ca cel mai mare rol al lui il constituie Forrest Gump , care cred ca este cea mai grea shi cea mai bine interpretare facuta de un actor vreodata; efectiv m-a shocat cum a jucat in acest film.In "Salavati soldatul Ryan" nu prea l-am observat (dar ashtept sa vad din nou filmul).Un alt rol mare l-a facut in Philadelphia , interpretand excelent rolul unui gay bolnav de sida pt care a shi luat Oscarul(nu shtiu daca chair l-a meritat in fatza lui Liam Neeson , oricum a jucat shi aici exceptzional).In "Green Mile" facut din nou un rol f bun , dar totushi cred ca l-a eclipsat Michael Clarke Duncan.Abia ashtept sa vad Naufragiatul(pt care a fost din nou nominalizat la Oscar dar l-a pierdut in fatza lui Russell Crowe pt "Gladiator", multzi zicand nemeritat) , "Codul lui Da Vinci" shi "Road to perdition" unde sunti sigur ca nu ma va dezamagi.Un actor ce are extrem de multe premii , shi va mai avea shi un actor ce poate juca orice, roluri de handicapat , gay , soldat pana la roluri de indragostit(precum in comediile romantice cu Meg Ryan).
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif