View Single Post
Old 06 Mar 2006, 10:05   #9
Anonymous
Guru
 
Anonymous
 
Join Date: May 1978
Posts: 40,392
m-am culcat pe la 23.30, trezit ciudat p la 3.30, zvircolit, nema somn, so: deschid pe tvr1 (pro7 nu prind)... asa k am prins exact discursul funny & touching al masterului altman, 'prezentat' de cele 2 gagici belea din 'prairie home...' :love: , care-au fost si ele f funny & all that. odata momentul altmanian terminat, am inchis.
ada r mi s-a parut f ok, in skimb tipu ala (care, ce-i drept, mai facea trad. simultana, kestie deloc usoara!) arata k un papitoi de obor cu camasa aia mov deschisa la git sa i se vada medalionu & risu nervos & stuff... mai bine-o kemau pe irina margarina, macar sa stim o kestie :w00t:
asa k jon stewart, glume - nema

revenind la premii: intr=adevar, surpriza. intr-un fel e bine k au split premiile mari, desi, in conditiile in care 'crash' (pe care NU l-am vazut!) n-a luat la actori/actrite, regie, imagine, muzici s.a.m.d., ma-ntreb despre ce 'cel mai bun film' poate fi vorba...
ma bucur pt rachel weisz, pt ang lee (cred k e meritat, considering...), pt seymour hoffman; NU ma bucur pt reese. la secundari l-as fi preferat pe giamatti (dar recunosc k n-am vazut 'syriana'), la documentar era de asteptat (btw: de ce la unele categ. premiile au fost 'exact as expected', iar la alelalte nu? ), mai putin la film strain (eu as fi pariat pe 'paradise now'...).
una peste alta, surprize-surprize. not a bad thing, after all. dar am senzatia, nu's de ce, k au vrut sa fie surprize - 'surprize premeditate', so to say - tocmai pt a nu se pupa cu globurile, baftele a.s.o.
Anonymous is offline   Reply With Quote sendpm.gif