View Single Post
Old 05 Mar 2006, 21:38   #59
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
de mult nu am vazut filme atat de slabe nominalizate la categoria asta (anul trecut nu se pune pt ca nu vazusem nimic inainte de ceremonie si oricum am fost total pe dinafara). cred ca o sa ia Brokeback Mountain desi sincer este atat de plictisitor! mi-a displacut cel mai mult din cele 5 (da, anul asta topul meu l-am facut in functie de displacut si nu de placut).

Dupa aceea cred ca ar veni Good Night si Good Luck despre care ncii nu prea stiu ce sa comentez...este un film medicoru...nici nu prea m-a implicat...nu prea mi-a trezit nici un fel de reactie.... Urmeaza Munich care cred ca are niste lucruri interesante la realizare numai ca nu prea reusesc sa comunic cu personajele si sa get in the story ca s azzic asa...

Ajung la Crash care are niste parti chiar misto (chestia cu mantia si faza cu fetita mie mi s-au parut bestiale). Dar asa e americanul frate:lacom... pana n-au pus sapte mii de povesti, pana nu ti-au scos mesajele filmului aluia pe ochi, pana nu au facut toate personajele sa se intalneasca intre ele de nu mai simti ca e nimic intamplator, nu s-au potolit. Foarte mare pacat! putea sa fie un film super misto!

lunadu-le prin excludere, ajung la concluzia ca filmul care cred ca ar merita cel mai mult Oscarul, ar fi Capote, pe car el-am si votat de altfel. Ca n-o sa-l ia, e partea a doua, dar m-as bucura sa ii dea teapa lui Brokeback Mountain. E greu sa spun ca mi-a placut intrucat este destul de deprimant, dar are o atmosfera extrem de interesanta care chiar ramane in tine si dupa ce ai terminat de vazut filmul, are si un subiect incitant, are si un mesaj si e si marfa jucat.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif