Thread: Fratii Grimm
View Single Post
Old 06 Feb 2006, 14:17   #8
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.vorba malei, nu se ia in serios, asta e farmecul lui. on the other hand, nici Piratii din caraibe nu se luau in serios, si totusi pare-mi-se ai strambat din nas la ei...
Filmul e foarte bun, cel mai bun al anului trecut, parereamea, nu cel mai bun al fostului Pythonist(ala zick ca e Munchausen- ce vreti, copii tot copii) dar asta nu ma intereseaza defel. pastreaza in mare parte doza aia de mister si farmec specifica povestilor- si smecherul de gilliam stia el ce face nelucrand decorurile pe calculator(de fapt momentele de CGI sunt singurele penibilitati ale filmului-ex. lupul ala al pulii de ziceai ca-i pantera). in mod sigur n-am fost singurul caruia i-a adus aminte din loc in loc de Legenda lui Ridley Scott(dintr-un deceniu in care basina asta de regizor facea filme onorabile)...mmmm...remember tagline: "No Good without Evil. No Love without Hate. No Innocence without Lust" :love:
.revenind la grimm...
.admit, cel mai bun actor e stormare.excelent jucat. ledger si damon sunt la locul lor; monica belluci da are tite da puteau pune o poza cu ea pe care s-o fi miscat cu mana si la fel de buna ar fi fost prestatia actoriceasca, anjelika aia mdea, merge-am eu o pasiune ascunsa pentru fetele cu inclinatii spre tabacarie si funii dar me mine ma doare in cur de fapt de jocul actorilor in particular.ansamblul povestii conteaza, si dpasta de vedere filmul e un ceas elevetian:impecabil.
.astept si mai multe povesti.astept...astept...desi recunosc, sunt mai frumoase pe hartie.
ps. mateiule, sunt curios cum o sa fie, daca stii la ce ma refer.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif