View Single Post
Old 28 Dec 2005, 11:04   #190
neozeelandezu
Novice
 
neozeelandezu
 
Join Date: Dec 2005
Location: oradea
Posts: 11
Send a message via Yahoo to neozeelandezu
e printre ultimele lucruri la moda in lumea rapperilor.. e de ajuns k unu sa inceapa ceva shi dupa aia mentalitatea de turma ishi face treaba..
dupa parerea mea totul a inceput d la 'how high' cu method man & redman.. am vazut filmul, shi mi-a placut.. mi s-a parut chiar ok.. dar nu era genul d film in care sa conteze prestatziile actorilor.. e k shi cum ai lua un tzaran d p ogor.. il duci on the set shi ii dai rolul unui tzaran care trebuie sa dea cu sapa.. itzi dai seama k nu are nevoie d documentatzie, k ii vine 'destul d' natural..
dupa aia au urmat altzii gen ice cube care daca ma imi amintesc bine.. nu a jucat foarte rau in '3 kings', shi mai era shi 'boyz n da hood' p care nu l-am vazut in intregime, dar mi-a fost laudat excesiv filmul..
snoop dogg.. care dupa parerea mea ii sunt date roluri numai pentru a atrage shi alte clase sociale in cinematograf.. un alt target audience..
ll cool j.. l-am vazut in 'any given sunday' cu al pacino shi cameron diaz.. un rol foarte intrebuintzator.. shi k veni vorba.. mai e shi jamie foxx dar in cazul lui cred k e in primul rand actor.. shi doar dupa aceea muzician.. am inca rezerve pt k nu am avut inca onoarea d a vedea 'ray'.
d '8 mile' nu pot decat sa aduc vorba shi sa zic k mai totzi prietenii mei s-au dus la film doar.. shi repet DOAR pt al vedea p eminem..
asha k dupa parerea mea distribuirea rapperilor in roluri d rapperi e un fel d 'win-win' scenario.. producatorii au d cashtigat prin atragerea unui alt segment de piatza.. iar ei au mai multa expunere publica.. deci nu vad fenomenul oprindu-se in curand..
sunt f putzine filme bune in care joaca rapperi.. 'u have to taste the bitter to apreciate the sweet'.. they are just making sure there are plenty that are bitter
__________________
_all_good_things_come_to_those_who_wait_
neozeelandezu is offline   Reply With Quote sendpm.gif