Thread: Fantastic Four
View Single Post
Old 28 Jul 2005, 12:01   #6
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Problema cu filmul asta e simply put, it has no soul.
Acum stiu ca suna cam hippy, si ce pretentie am eu de la Hollywood ca filmele lor sa fie facute cu "Suflet" dar un film comic based vine in intampinarea dorintelor a milioane de fani. Mai ales unul care prezinta povestea unei echipe de supereroi care exista de peste 40 de ani.
Esenta echipei Fantastic FOur a fost dintotdeauna faptul ca ei sunt o familie. Disfunctionala, ce-i drept, dar o familie. SI acest sentiment a lipsit cu desarvarsire. Nici macar Susan si Johnny nu se plac deloc. Look, I hate my fucking brother too... but I still love the fat batard. It comes with the teritory. In afara de asta, personajele sunt conturate foarte superficial. Nimic din personajul Jessicai Alba nu=mi spune mie "expert in genetica". Underwear model as mai crede. Johnny Storm ar trebui sa fie un mare pilot, dar il vedem pilotand ceva (cu exceptia unei motociclete) in timpul filmului, ma refer la ceva care sa justifice prezenta sa la bordul statiunii spatiale? Pana si naveta care ii aduce acolo pare a fi teleghidata.
Efectele speciale mi-au placut.
De ce a ajuns furtuna mai devreme?
No idea.
De ce fiecare primeste o anumita putere?
Li s-a schimbat ADN-ul. WOW.
Cum functioneaza puterile lor?
De cand avem nevoie de explicatii pentru asa ceva. it just happens. plus ca explicatia ar implica foarte mult technobabble care este greu de scris dar totusi, the effort would be nice.
What exactly is the PLOT of the movie?
I have no fucking idea. Are loc furtuna, care probabil ii teleporteaza pe pamant pentru ca urmatorul cadru ii arata intr-un spital, fara nici o explicatie cum au ajuns acolo. Apoi Reed incepe niste teste, wackiness ensues, Doom goes crazy si incearca sa-i ucida. Why? Pentru ca si-a pierdut toti banii. Cry me a f@#king river.
Ati observat ca majoritatea villain-ilor din benzile desenate sunt transformati in magnati in filme.
Green Goblin - mad scientist --> in film e un magnat
Dr. Doom - mad scientist/sorceror/dictator --> in film eu un magnat.
Are all rich people evil? Atunci pazea ca Bill Gates is preparing for world domination!
MWAHAHAHAHA!
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif