View Single Post
Old 11 Jul 2005, 01:20   #20
silver_boy
Guru
 
silver_boy
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 893
Boierul Paleologu spune undeva ca generozitatea e atributul ultim al inteligentei.Trebuie sa traiesti niscaiva lucruri, sa citesti despre altele si sa le vezi "intrupate" ca sa intelegi ca Aristocratii(aia adevarati care au trait si fatza si reversul lucrurilor) stiu ei ce stiu...
Profit de topic sa-i multumesc unui forumist pentru ca, intr-o zi insorita, apoi in alta ploioasa, semn ca gestul lui nu a fost vremelnic - a plecat din timpul slujbei sa ajute un necunoscut,raspunzand in prealabil cu credite consumate biip-urilor mele scotziene si ajutandu-ma in cel mai balcanic mod cu putinta sa trec de cerberii care strajuiau imperiul viselor.
Un gest dizenteresat,simplu, fara orice fel de emfaza pentru care-i sunt profund recunoscator.
Ca pe forum e nu stiu cum ,ca unele dispute nu i le inteleg si impartasesc, ca polemizeaza, ca e mai "acid", mai caustic, ca e controversat, asta face parte, in fond, din personalitatea lui.Pentru ca, spre deosebire de unii, chiar are una.
Multumesc de asemenea celorlati forumisti mai vechi si mai noi de la care am avut si am constant cate ceva nou de invatat.
__________________
Beauty is in the eye of the beer holder
silver_boy is offline   Reply With Quote sendpm.gif