View Single Post
Old 30 May 2005, 14:37   #12
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
Originally Posted by BeNnY:
Sper sa fie mai ok si mai cuponless.

fachin amen, frate ! ca sa nu mai zic ca mala portugal s-a comportat ca o acritura (gen o intrebi si nu-ti raspunde), korben si carmen au fost cu nasul pe sus, minrep avea nu-stiu-care teza, deci nici n-a trecut sa ne salute (rushine !!)... cu alte cuvinte nimeni nu a fost friendly in afara de raptor (sa-i dea domnu' sanatate ! . gorzo, singurul care este mai afabil & comunicativ, a plecat acasa prea devreme. dar sa trecem si la filme:

infernal affairs - o combinatie inedita si surprinzatoare de 'internal affairs' (mike figgis) si 'godfather', cu un conflict puternic si un twist destul de pervers la final. tony leung R.U.L.E.S. !

infernal affairs II - aceiasi regizori, in mare parte aceiasi actori, dar, in loc sa ramana o poveste politista inteligenta, se apuca sa pompeze melodrama gen 'the killer' (john woo), de care filmul mi-a adus oarecum aminte - mod de filmare, storytelling, love story etc. cine are chef sa-si bata capul ca sa desluseasca firul (sau mai dgraba firele) intortocheat(e) mai ceva ca speghetele din farfuria 'nasului' brando... be my guest. pana una-alta, eu am preferat sa sforai... :sleep:

tesis - un debut promitator, inventiv si pe alocuri chiar spectaculos al lui amenabar. destul de mult sub 'abre los ojos', la fel de mult pste nenorocitul de '8 mm'. :sick: merita vazut macar pt inceputul genial, imagine (calofila, ca de obicei) si eduardo noriega, care este o revelatie ! (dar apropo, actrita aia, anna nu-stiu-cum - fachin ugly ! )
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif