View Single Post
Old 11 Apr 2005, 05:31   #42
mihai_t
Senior
 
mihai_t
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 79
Total Recall (1990 - P. Verhoeven) - n-am citit inca nuvela lui Philip K. Dick
, dar un film in care Arnold se bate cu Sharon Stone merita toata stima

Artificial Intelligence (2001 - Spielberg) - oricat as incerca sa le gasesc defecte Jude Law si mai ales Haley Joel Osment sunt geniali, si sa vezi in august 2001 Turnurile Gemene si un copil-robot ce viseaza la pinocchio sub un munte de gheata ca ultime simboluri ale civilizatiei mi se pare o chestie dincolo de SF

Escape from New York (1981 - J. Carpenter) - Donald Pleasance jucand pe presedintele Americii ce este tinta de tir al Ducelui negru al New York-ului dupa ce si-a vazut avionul doborat de o luptatoare a "National Liberation Front of America" inseamna ca avem de-a face cu un SF, cred, desi probabil ca o sa fiu contrazis. As mai adauga ca elemente de decor sonda de petrol din New York Public Library, Broadway Boulevard plin de "elemente reactionare", limuzinele Ducelui dotate cu magnific de kitschoase lampadare

Predator (1987 - J. McTiernan) - pur si simplu pentru McTiernan, ce nu a vrut sa faca Predator 2 pentru ca a stiut ca va iesi un r...t din moment ce nu i s-ar fi dat mana libera. si desigur pentru arnold.
mihai_t is offline   Reply With Quote sendpm.gif