Thread: WE LOVE BOB
View Single Post
Old 21 Mar 2005, 13:50   #35
mhflgr
Senior
 
mhflgr
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 97
Originally Posted by Kitty:
In privinta lui Vlad Zamfirescu insa, actorul care l-a interpretat pe Bob, pot sa ma pronunt. El chiar nu este un actor prost! Joaca foarte bine tipul, am avut ocazia sa il vad in 3 piese pana acum si mi-a placut. Serios, bine a zis cine a zis mai sus ca este unul dintre cei mai talentati actori din generatia tanara de la noi din tara.
Si chiar daca o sa fiu injurata pentru chestia asta, chiar si pentru interpretarea unui "naturalist" precum Bob iti trebuie talent. L-am vazut si in "Italiencele"...numai cuvinte de lauda la adresa lui!

Si mie mi-a placut, atat in "Italiencele", cat si in "The Shape of Things" (singurul spectacol in care l-am vazut pana acum). Greseala lui a fost ca a acceptat rolul lui Bob, personaj care, in opinia scenaristilor, trebuia sa fie cat mai prost si mai vulgar, tocmai pentru a scoate in evidenta caracterul exceptional (?!?) al "printului" Nicolaescu. Tinerilor actori nu le-ar strica sa se gandeasca mai bine inainte de a accepta un rol (vezi si "cazul" Papadopol). Desigur, intervine si problema banilor (nu mai are rost sa insist), dar... putina decenta n-ar strica.
__________________
Any of you fuckin' pricks move, and I'll execute every mother fuckin' last one of ya.
mhflgr is offline   sendpm.gif