View Single Post
Old 03 Feb 2005, 10:17   #128
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by Pitbull:
Mäi bäieti... puneti m?na pe lopeti...
O säptäm?nä trecute FIX lipsit-am, si... ce gäsesc!
Dragilor, acest personagiu ALS mi-e mi-e chiar siNNpatic! Stiti ceva? Am salvat toate paginile astea, ca sä le savurez ?n ticnä... Meritä!
Ce vä spun acuma, nu-i un sfat, pur si simplu m-a izbit inspiratia... Da' ce-ar fi sä folositi ALS-ul ca subiect de exercitiu de CREATIE? Fäpturul are CARNE, monserii mei dragi! Pre mine, personal, mä duce cu g?ndul la un personaj din "Nimeni nu va r?de", de Kundera... plus alte paradigme care nu v-ar spune n'ica, cä-s din viata mea personalä, nu-s notorii - desi ar merita!
Bref: se profileazä tot mai clar cäci voi ?ntrebuinta arhetipul ALS pentr-un personaj propriu... Tot ?mi pregätesc eu acum galeria pentru urmätoarea carte, iar ästa umple PERFECT o anumitä nisä.
Deocamdatä, at?tica. Mai multe, zilele urlätoare, dupä ce aprofundez abjectul subject.
Pouppe you! :love:

wow: you've made my day!
da sa stii ca am mai fost personaj literar (la cartarescu): numai el si cu mine stim chestia asta...

oricum, nu ma deranjeaza DELOC: am ajuns de mult la concluzia ca sint - din pacate - mult mai interesant decit ceea ce spun sau fac & am invatat sa traiesc cu handicapul asta; ba chiar sa-l speculez

oricum - & apropo de infantilismul meu jucat/afisat -, e semnificativ ca ai folosit cuvintul "lopeti": chiar ma gindeam ca m-am jucat - pina acum - cu galeata & lopata pe forumul asta (acum m-am plictisit...). and guess what: "galeata" era marx, "lopata" era nume :lol:
Alex Leo Serban is offline   sendpm.gif