Thread: Incredibilii
View Single Post
Old 11 Dec 2004, 18:04   #37
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
N-am citit nimic din ce au spus altii la Incredibles decat la korben, deci nu stiu ce spuneti voi despre film dar uite ce spun eu (desi nu conteaza):

Mi-a placut. O poveste buna, frumos executata. Animatie frumoasa, tot ce vrei. Voci misto. Nu pot spune ca e un film comedie, ci doar umoristic.

In filmul asta o sa gasesti tot ce n-ai gasit in alte filme cu super-eroi, cand te intrebai chestii de genu: "daca superman are nush ce puteri, de ce nu-l omoara cand poate" sau "de ce nu l-a omorat ala pe erou cand putea?". Toate aceste clcheuri au fost evitate frumos. Mentionez atmosfera de filme cu spioni '70-'60 (in aceasta ordine).

Filmul combina multe elemente: luptele din Powerpuff girls cu monstri uriasi care distrug orasul, urmarie cu motociclete din padure ca-n Star Wars VI. Combina tot ce are mai bun lumea super-eroilor.

M-au cam enervat scenele labaroase de la sf. (gen family movie), dar se compenseaza cu brutalitatea de film serios (omoara pesr. fara jena)

All in all, a good movie 9/10

As fi apreciat o poveste diferita dar in acelasi cadru, totusi si asta mi-a placut.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif