Thread: Hellboy
View Single Post
Old 02 Aug 2004, 10:28   #11
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
1. 'film de gradinita' e si e.t., ceea ce nu-l impiedica sa fie una din capodoperele cinema-ului (na, c-am bagat si 'gradinita', si 'capodopera' in ac. fraza, sic!)
2. ma cam sperie cei care nu gusta comediile si 'filmele de divertisment'... imi vine sa le zic: get out of yr libraries & get a life!
3. cind vine vorba de 'intoleranta', 'iritare - priviti, nu mai departe, postarile lui herbert legate de 'fahrenheit 9/11', mmoore sau - in general - oricine are alta opinie decit el si e vorba de 'intoleranta', 'iritare' 'pure' - ca sa zic asa: adik, nu se aduc argumente!
(cum fac eu.)
so...
PS mai e o kestiune care ar trebui dezbatuta: pe forum intra si foarte multi regizori, scenaristi, etc, iar acestia - uneori - iau parte cu aprindere la discutii pro/contra filmelor romanesti; mi se pare ok, si e dreptul lor - fireste; dar - in conditiile in care nu stii ca x este kiar autorul filmului y (laudat de x, deci un fel de 'yx'), postarea fiind facuta (desigur) la adapostul pseudonimitatii (!), despre ce 'etica a forumului' mai vorbim? :?
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif