View Single Post
Old 22 Jun 2004, 11:12   #50
ctoma
Senior
 
ctoma
 
Join Date: Oct 2001
Posts: 88
Am vazut destul de putine din filmele care au ajuns la Bucuresti pentru ca celelalte nu prea m-au atras si pentru ca sunt microbist si deci campionatul european de fotbal a avut intaietate.
Din competitie am vazut doar Aaltra (despre care m-am exprimat) si Reconstruction - un film bun , chiar daca nu foarte original , mie personal mi-a placut Maria Bonnevie , actrita norvegiano-suedeza care joaca dublu rol in film (in paranteza fie spus m-am chinuit putin cand am vazut filmul pentru ca din cauza lansarii lui alex leo serban , l-am vazut dupa aceea divx cu subtitrari in spaniola , noroc ca ma antrenasem putin la Cervantes).
Am mai vazut Insula lui Kim ki duk, a mers pana la urma trecand peste niste scene, interesant oricum ca experienta dar asta nu inseamna ca tin sa mai vad si alt kim ki duk.
De la wonk kar wai am vazut Fallen Angels care nu mi-a placut deloc si Chungking Express , mult mai bun din punctul meu de vedere dar oricum eu unul prefer sa raman de la kar wai cu imaginea lui in the mood for love .
De la Lars am vazut doar Epidemic(pe celelalte doua le vazusem) si ca o concluzie personala la aceasta trilogie , pentru mine singurul film care conteaza si care mi-a placut este Europa.
ctoma is offline   Reply With Quote sendpm.gif