View Single Post
Old 13 May 2004, 22:14   #48
zizi
Guru
 
zizi
 
Join Date: Mar 2004
Location: cum unde?
Posts: 451
Originally Posted by ricutza:
Originally Posted by K's:
no offence, dar Sara Goldfarm, desi un ochi mai putin agil vede asta, nu este chiar atat de 'superficiala'. dorinta ei de a arata bine si de a aparea la teveu, alaturi de alte aspecte, simbolizeaza de fapt dorinta ei de a nu ajunge singura- asa cum li se intampla 'batranilor'- si de a nu-i lipsi COMUNICAREA. de asta il evoca de atatea ori pe sotul sau. spune despre vecinele ei ca sunt ceea ce ea cauta. la fel, in visul ei, apare si Harry pe scena, asa cum si l-ar dori ea.

sunt de acord cu ceea ce spui tu...nu am vrut sa sugerez ca ea ar fi superficiala desi imi dau seama ca asa a sunat...pe mine m-a surprins faptul ca si televizorul e considerat pana la urma un drog...mirajul pe care el il implica, lumea pe care o creaza, faptul ca face staruri din oameni normali...normal ca ea ajunge sa fie dependenta de televizor tocmai pentru ca este singura si are o serie de probleme de comunicare...si i se pare ca televizorul ar rezolva asta si ca ar ajuta-o sa nu mai fie singura...

o idee oarecum asemanatoare(dar exploatata altfel shi la un alt nivel)--ca shi noi oamenii care nu ne drogam cu "substantze", traim totusi o viatza de dependentzi, exista shi in trainspotting...(de fapt cred ca toata lumea s-a prins de acest detaliu evident.)
__________________
zizi
zizi is offline   Reply With Quote sendpm.gif