View Single Post
Old 04 Jan 2004, 08:41   #23
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by Alex Leo Serban:
de acord si cu antepostatorul. si mie mi se pare ca topul e asa: 1 fellowshipu, 2. returnu, 3 cele 2 turnuri. da mie cel mai mult - dintre cartile lui jrrt - mi-a placut tot hobbitul, asa ca ma bucur ca va fi ecranizata; sa speram ca nu tot de jaxson :wink:
in privinta lui saruman - evident, stiam ca apare pe dvd, dar tre sa recunoasteti ca nu e acelasi lucru si ca e cam aiurea sa vezi un film pina la sfirsitul sfirsitului si sa nu stii ce s-a intimplat cu un personaj atit de important! e o kestie semi de marketing (hai sa-l punem pe dvd!, fanii vor cumpara si asta!), semi de lipsa de respect - zic eu - fata de spectatorul obisnuit, care nu e fan si nu va cumpara dvd-ul...
eu n-am spus ca poate fi comparat' cu matrix (desi, macar la cap. efecte speciale, de ce nu?), ci doar ca asta (matrix adica) e mai stimulativ din pdv intelectual decit lotr, care nu e deloc :o


Nu sunt de acord cu tine knd spui : "e o kestie semi de marketing (hai sa-l punem pe dvd!, fanii vor cumpara si asta!), semi de lipsa de respect - zic eu - fata de spectatorul obisnuit, care nu e fan si nu va cumpara dvd-ul..." ... DA este normal k fanii vor cumpara ... pana la urma se fac cele mai infecte filme la Hollywood shi apar pe DVD-uri ...

Cine a mai pomenit film de asemenea grandoare ? Cu atatzia actori, muzica, sentimentul de poveste shi efecte shi de TOATE ... oricum era cumparat khiar dk aparea sau nu Saruman ...

In acelashi timp ... poate k ar trebui sa cititzi ce s-a scris pe topicul "The Miracle I call LOTR" ... filmul Return Of The King a fost filmat inca de la incaput in 4 ore shi 55 de minute deci aicea din start iese faza k a fost fakut ptr marketing shi ca sa scoata bani mai multzi - nu exclud nici aceasta idee da' shtiu sigur k in proportzie de 70% variantele extinse au fost scoase ptr FANI ...

Filmul a tzinut aprox 3ore shi 15 minute cu 18 minute mai mult decat primele 2 ... shi abea au avut timp sa incorporeze tot ce era mai necesar de vazut in varianta prezentata la cinema ...

O sa vedetzi la lansarea DVD - ului Special Extended Edition - ceea ce a lipsit din film ... 2 ore de imagini noi ... shi imi vetzi da dreptate apoi ...

Voi reveni cu scenele care vor aparea in varianta extinsa Return Of The King ... dar pana atuncea :

KEEP THE PRIDE OF THE RING ALIVE!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif